ŽOK Smeč Lukavac - Foto: A. Žabić

Odbojkašice ŽOK Smeč Lukavac danas su u Sportskoj dvorani Lukavac odigrale odličnu utakmicu protiv kolegica iz Viteza u okviru 14. i posljednjeg kola regularnog dijela sezone Super lige FBiH grupa sjever.

Početak utakmice pripao je domaćim odbojkašicama koje su u startu ostvarile blagu prednost, ali odbojkašice ŽOK Vitez pokazale su da su ravnopravan protivnik i brzo  vraćaju rezultatsku neizvjesnost koja traje do samog kraja prvog seta. Nakon 30 minuta igre prvi set završava pobjedom za domaće rezultatom 26:24.

Drugi set bolje otvaraju gošće iz Viteza, ali izabranice Hamida Subašića brzo reaguju i vraćaju se u utakmicu nadoknadiviši rezultatski minus od šest poena razlike. U nastavku seta igraju dosta bolje od kolegica iz Viteza koje sklone tehničkim pogreškama gube drugi set rezultatom 25:19.

Treći set prati odlična igra obje ekipe. Najprije odbojkašice iz Lukavca stavaraju solidnu prednost, ali pred kraj seta dolazi do opuštanja što gošće koriste i vraćaju se utakmicu pobjedom u trećem setu rezultatom 23:25.

U četvrtom setu trenerski dvojac Subašić-Hasanbegović nije dozvolio da dođe do preokreta i igranja tzv. ‘tie breaka’ tako da domaće odbojkašice unatoč velikoj borbi i otporu gošći privode utakmicu kraju pobjedom u četvrtom setu rezultatom 25:19, za konačnih 3-1 u setovima.

Ova utakmica nije imala rezultatski imperativ za domaću ekipu, obzirom na to da je ŽOK Smeč Lukavac ranije osigurao drugo mjesto, ali pobjeda protiv kolegica iz Viteza sigurno je dodatno samopouzdanje pred dvomeč protiv ekipe ŽOK Mostar u okviru doigravanja za ulazak u Premijer ligu BiH.

ŽOK Smeč Lukavac: Džambić, Likić, Karić, Tokić, Turkić, Fetić, Valjevac, Imamović, Tunjić, Dautović, Kešina – treneri: Subašić i Hasanbegović

ŽOK Vitez: Križanac, Čuturić, Bonić, Strukar, Vinac, Husić, Mušanović, Petrović, A. Križanac – terener: Križanac Zdravko