Kompletirano je deveto kolo Druge lige FBiH grupa Sjever. Svatovac je u Poljicu savladao Seonu sa 3:2, dok je istim rezultatom Priluk bio bolji od kalesijske Bosne.

Fudbaleri Svatovca u nedjelju su na stadionu Krušici u derbi utakmici 9. kola savladali Seonu sa 3:2. Već nakon prvog poluvremena Svatovac je vodio sa 2:0 nakon pogodaka ove sezone odličnog Benjamina Krajišnika i Mustafića.

Svojim drugim golom na utakmici Krajišnik je otvorio drugo poluvrijeme, ali se ni gosti iz Seone nisu predavali. Uspjeli su postići dva gola, ali snage za potpuni povratak u meč ipak nisu imali te se Svatovac ovom pobjedom izjednačio sa Gornjim Rahićem po broju bodova na čelu tabele.

Uzbudljiv meč odigran je i u Priluku gdje je istoimena domaća ekipa trijumfovala protiv Bosne iz Kalesije sa 3:2. Dino Mujkić je sa svoja dva gola donio Prilučanima vođstvo od 2:0, ali je Ibrahimbegović autogolom vratio nadu gostima.

Ipak, u drugom poluvremenu su domaći zadržali kvalitetan nivo igre što je rezultiralo golom Mešanovića u 75. minutu za 3:1. Sve što su gosti do kraja uspjeli da urade jeste da ublaže poraz preko Šljivića.

Bosna iz Mionice je bila ubjedljiva protiv fenjeraša Prokosovića sa 7:0. Po dva gola postigli su Kukuruzović i Pavitinović, a po jedan su dodali Jahić, Turbić i Junuzović.