U subotu, 22. aprila, Radnički je na Stadionu Jošik u utakmici 23. kola 1. lige FBiH rezultatom 3:0 pobijedio Bosna Semu čime su izabranici Milenka Bošnjakovića povisili šanse za ostanak u ligi.

Radnički je stekao prednost u 15. minuti preko Aljukića, a dobru igru u prvom dijelu utakmice krunisali su golom Udovčića u 22. minuti.

Drugo poluvrijeme nije ponudilo atraktivnu igru te su mreže mirovale sve do 82. minute kada Udovičić drugim golom na utakmici postavlja konačan rezultat: Radnički 3 Bosna Sema 0.

Porazom u Lukavcu, ekipa Bosna Seme nadomak je ispadanja iz Prve lige FBiH, dok je FK Radnički Lukavac upisao bitne bodove u borbi za opstanak.

Narednu utakmicu, FK Radnički igra u gostima protiv ekipe Bosna Visoko koja je jučer u Gračanici pobijedila NK Bratstvo rezultatom 1-3.

FK Radnički: Šabić, Udovičić, Imamović, Mahovkić, Salihović, Stjepanović, Kalajanović, Dautović, Hodžić, Salihović, Aljukić.

Bosna Sema: Brezičanin, Alihodžić, Sinanović, Oglečevac, Handžić, Vratanović, Mujić, Ćatić,, Karahodžić, Dudo, Imamović.