U sklopu obilježavanja 100 godina postojanja, na Tušnju je gostovao hrvatski prvak GNK Dinamo Zagreb, a utakmica je zavrešna bez pobjednika, rezultatom 1:1.

Susret u Tuzli je bio izuzetno kvalitetan, te je šest hiljada gledatelja na Tušnju otišlo zadovoljno sa stadiona.

Za Slobodu su od prve minute zaigrali Lakić, Muratović, Bekić, Jusić, Ivetić, Pršeš, Hodžić, Bekrić, Livančić, Ristić i Smajić, dok je i Dinamo igrao u veoma snažnom sastavu. Modri su nastupili u sastavu: Zagorac, Pinto, Šitum, Dilaver, Moubandje, Leovac, Tolić, Đira, Baturina, Jovičević i Atiemwen.

U 27. minuti Sloboda je povela kada je Dilaver igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Smajić je pogodio iz penala za 1:0.

U 34. minuti Dinamo je stigao di izjednačujućeg pogotka kada je Jovičević izveo slobodni udarac s lijeve strane, Smajić je nespretno reagovao i loptu pospremio u svoju mrežu za 1:1.

Do kraja susreta vidjeli smo još nekoliko prilika, ali mreže su mirovale i susret je završen rezultatom 1:1.

Sloboda: Lakić, Muratović, Bekić, Jusić, Ivetić, Pršeš, Hodžić, Bekrić, Livančić, Ristić, Smajić

Dinamo: Zagorac – Pinto, Dilaver, Moubandje, Leovac – Đira – Jovićević (od 46. Gyuhyeong), Tolić, Atiemwen, Šitum – Baturina (od 65. Juric, Gogić, Hyunwoo, Šipoš, Olmo, Rešetar, Radić, Bagarić, Čuić, Šutalo, Mišković)