Jučer je odigrano pet preostalih utakmica Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa Sjever. Derbi između Dinama iz Donje Mahale i Radničkog iz Lukavca završen je neriješeno 1:1, dok je Gornji Rahić deklasirao Svatovac sa 6:0.

Fudbaleri Dinama iz Donje Mahale i Radničkog iz Lukavca odigrali su neriješeno 1:1 u jednom od derbija šestog kola Druge lige FBiH grupa Sjever.

Gosti iz Lukavca su mnogo bolje otvorili susret i u sedmom minutu došli do vođstva kada je na asistenciju Alje Okičića mrežu zatresao Mirza Musić.

Ipak, domaći fudbaleri su uspjeli doći do izjednačenja šest minuta prije kraja prvog poluvremena, a u drugom dijelu igre su bili dosta ofanzivniji i opasniji, ali do promjene rezultata ipak nije došlo.

Radnički je i dalje lider prvenstva sa 14 bodova, dok Dinamo Donja Mahala zauzima petu poziciju sa 11 bodova.

Utakmica između Gornjeg Rahića i Svatovca imala je takođe epitet jednog od derbija ovog kola, ali ono što je viđeno na terenu potpuno je odudaralo od riječi derbi.

Centralna figura susreta bio je Mile Teodorović koji je postigao tri pogotka, i to u prvom poluvremenu. Mrežu tima iz Poljica načeo je u 15. minutu, da bi četiri minuta kasnije donio novu radost za brojne navijače na tribinama stadiona u Gornjem Rahiću.

Pet minuta prije kraja Anel Čavalić je praktično riješio pitanje pobjednika, a mukama Svatovca u prvom poluvremenu nije bilo kraja pošto je u 44. minutu Čavalić postigao svoj drugi gol i to petom, u stilu najvećih majstora najvažnije sporedne stvari na svijetu.

Teodorović je u 45. minutu kompletirao svoj het-trik, te su fudbaleri iz Poljica napokon mogli da odahnu pošto je uslijedila petnaestominutna pauza.

U drugom poluvremenu domaći igrači su malo stali na loptu, a goste su počastili još jednim pogotkom u 66. minutu kada je precizan bio Azur Softić.

Gornji Rahić je ovom pobjedom izbio na drugo mjesto na tabeli sa 13 bodova, a Svatovac ima bod manje pa se nalazi na četvrtoj poziciji.

Fudbaleri Mladosti iz Kikača upisali su danas trijumf protiv Lokomotive iz Miričine sa 3:0, a mrežu gostujućeg tima dva puta je pogodio Semir Mujkanović, a u strijelce se jednom upisao i Aldin Teparić.

Orahovica je savladala Prokosoviće sa 3:0, a minimalnu pobjedu zabilježila je i Seona protiv Slavena iz Živinica.

Svi rezultati šestog kola Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa Sjever:

• Mladost Malešići – Bosna Mionica 2:1
  • Bosna Kalesija – Dizdaruša 0:0
  • Odžak – Priluk 2:3
  • Orahovica – Prokosovići 3:0
  • Seona – Slaven 1:0
  • Dinamo Donja Mahala – Radnički 1:1
  • Gornji Rahić – Svatovac 6:0
  • Mladost Kikači – Lokomotiva 3:0