Danas su odigrane tri utakmice 7. kola 2. lige FBiH grupa Sjever. Radnički je u Lukavcu savladao FK Gornji Rahić rezultatom 1:0, dok je Dinamo iz Donje Mahale pobijedio u Živinicama protiv Slavena sa 2:0.

Lukavački fudbaleri dočekali su ekipu Gornjeg Rahića te pobjedom sa 1:0 zadržali su lidersku poziciju sa 17 bodova, tri više od Dinama iz Donje Mahale.

Radnički je jedini gol vrijedan tri boda postigao u 28. minutu preko Ahmetovića, a do kraja utakmice bilo je još nekoliko dobrih prilika za obje ekipe.

Dinamo iz Donje Mahale je danas upisao još jednu sigurnu pobjedu, a savladan je Slaven u Živinicama sa 2:0.

Vodeći gol za Dinamo postigao je Dario Mišković u 34. minutu, a pobjedu je osigurao Dražen Prgić u 84. Treba istaći i to da je Dinamo bio veliki favorit pred ovaj meč, tako da domaća ekipa na kraju i nije tako loše prošla, s obzirom na to da su ih gosti “počastili” sa samo dva gola.

U derbiju začelja Lokomotiva iz Miričine je savladala Mladost iz Malešića i stigla do šestog boda. Jedini gol za domaćine postigao je Almir Kovačević.

Svi rezultati sedmog kola Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa Sjever:

• Lokomotiva – Mladost 1:0
  • Radnički – Gornji Rahić 1:0
  • Slaven – Dinamo 0:2