Fudbaleri Radničkog dočekali su danas na stadionu Jošik člana Premijer lige BiH, FK Sloboda Tuzla u sklopu prijateljsku utakmice koja je završena pobjedom Crveno-crnih rezultatom 1:3

Kao što je ranije najavljeno od stručnog štaba Slobode, priliku za igru dobili su mlađi fudbaleri te momci iz prvog tima koji u ranijem dijelu prvenstva nisu dobili priliku za više igre, a šef stručnog štaba domaćih, Mirsad Sofić priliku je dao svim igračima koje je imao na raspolaganju.

Sloboda je dobro otvorila utakmicu, a do vodstva su došli preko Salihovića koji je pogodio mrežu plavo-bijelih u 20. minuti utakmice. Do kraja prvog dijela, rezultat se nije mijenjao te se na pauzu otišlo sa rezultatom 0:1.

Početkom drugog poluvremena, Crveno-crni dolaze do drugog gola, a strijelac je Andrej Todorović koji u 48. minuti trese mrežu Radničkog.

Imali su i domaći svoje prilike, a u 61. minuti Halilagić smanjuje na 1:2. U samom finišu utakmice, Sloboda dolazi i do trećeg gola,a u listu strijelaca upisao se mladi Asim Muratović koji postavlja konačan rezultat prijateljske utakmice FK Radnički 1 FK Sloboda Tuzla 3.

Sloboda narednu prijateljsku utakmicu igra 7. novembra u Tojšićima, a prije toga Crveno-crni će odigrati prvenstvenu utakmicu u Krupi na Vrbasu protiv FK Krupa, dok će Radnički odmjeriti snage protiv NK ”Odžak 102” u sklopu 2. lige FBiH grupa sjever.