MNK Lukavac proteklog vikenda gostovao je kod veoma neugodne ekipe Klanca, a sa nadom da mogu doći do povoljnog rezultata nakon dva vezana poraza.

Iako oslabljeni neigranjem čak četiri standardna prvotimca, ostatak ekipe suzbio je redove i na kraju slavio u Brčkom sa 1:2.

U prvom poluvremenu imali smo tri mrtve šanse, ali nas gol nije htio. Domaćini to znalački kažnjavaju pred sam kraj poluvremena golom Čauševića i na odmor odlaze sa vodstvom od 1:0.

U drugom poluvremenu naši momci ulaze mnogo odlučnije, a dobra igra isplatila se već u 21 min. susreta kada Kasumović poravnava rezultat na 1:1.

Sedam minuta kasnije potpuni preokret. Dobru akciju naših futsalera završava Isić za 1:2. U tim trenutcima igrao se 28 min. susreta.

Do kraja susreta bilo je prilika na obje strane, ali golmani su bili sigurni. Ostalo je 1:2, za zlata vrijedna tri boda i pobjedu za naš tim.

Lukavčani nakon pet kola u debitanskoj sezoni u Prvoj Futsal ligi FBIH imaju devet osvojenih bodova.

Stoje: Ernes Prelić (predsjednik), Juso Halilović, Ahmed Vuković (kap.), Salih Alić, Enis Smajić.

Čuče: Semir Isić, Almedin Saburović, Sejdalija Bektić, Dino Salkanović, Damir Hodžić i Adnan Kasumović.