U sportskoj dvorani Skenderija u Gradačcu, održano je državno prvenstvo za seniore u karateu i parakarateu, na kojem je nastupilo 183 takmičara iz 50 karate klubova.

Klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac, u pratnji trenera Željka Zombre, nastupio je sa 5 takmičara, koji su ostvarili odličan rezultat, osvojivši dvije medalje, i to jednu srebrenu i titulu viceprvaka BiH, i jednu bronzanu medalju.

Srebrenu medalju i titulu viceprvaka BiH, osvojio je Čajić Hamza, u kategoriji seniori -84 KG.

Bronzanu medalju, kao najveće iznenadjenje turnira, osvojio je mladi Bakir Omerović u kategoriji seniori -67 KG, kojemu je, kao jednom od najmladjih takmičara ovog prvenstva sa tek napunjenih 18 godina, ovo bilo prvo državno seniorsko prvenstvo, čime je nakon osvajanja medalja na državnim prvenstvima u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji, nastavio kontinuitet osvajanja medalja na državnom prvenstvu i u seniorskoj konkurenciji.