U okviru 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine OK 7-Lukavac  poražen je od MOK Jedinstvo Brčko.

Odbojkaši Jedinstva upisali su prvu pobjedu u tekućoj sezoni protiv 7-Lukavac sa 1:3 po setovima.

Prvi set domaći odbojkaši su riješili u svoju korist (25:16), ali u nastavku utakmice odbojkaši Jedinstva iz Brčkog priredili su preokret.

U drugom setu mnogo bolja igra izabranika Nedžada Karamustafića, koji brane sve napade domaćeg sastava i završavaju drugi set u svoju korist rezultatom 20:25.

U trećem  setu domaći odbojkaši pružili su veliki otpor ekipi Jedinstva, ali ipak nakon velike borbe, ovaj set odlazi na stranu gostiju iz Brčkog rezultatom 23:25 i vodstvo Jedinstva 1:2 po setovima.

Četvrti set donio je više uzbuđenja, ali domaći odbojkaši nisu imali odgovor na dobru igru Jedinstva čiji odbojkaši četvrti set završavaju u svoju korist sa 19:25 i konačnih 1-3 po setovima.

U dosadašnjem toku takmičenja u Premijer ligi BiH u odbojci, odbojkaši “Sedmice” upisali sujednu pobjedu, i to u prvom kolu i četiri poraza.

Naredno, 6 kolo Premijer lige BiH u odbojci igra se 17./18. novembra, a OK 7-Lukavac gostuje kod MOK “Modriča”.

OK 7-Lukavac: Osmanović, Salihović, Brigić Asmir, Čorbić, Sakić, Salkić, Hadžić, Bećirović, Šiljegović, Brigić Almir, Kordić, Radić – trener Alen Džambić, Adnan Hadžić

MOK Jedinstvo Brčko: Mandić, Plavšić, Ivanović, Pejić, Janković, Hadžić, Jocić, Marković, Kovandžić, Hanumić, Jocić – trener: Nedžad Karamustafić i Saša Plavšić