u organizaciji KK „Sensei“ Turija-Lukavac  održan je 18-ti po redu karate kup “Lukavac 2018” na kojem se okupilo oko 450 takmičara iz 37 klubova BiH i Srbije, a takmičenje je otvorio načelnik općine Edin Delić.

Najuspješniji klub turnira je KK “Baščaršija” iz Sarajeva, a njihovi članovi Kadrić Faruk i Topić Kaja proglašeni su najuspješnijim takmičarima turnira.

U apsolutnoj kategoriji u borbama za SENIORE najuspješniji takmičari KK “Ilidža” Sarajevo, Rahmanović Ilma i Hurem Adnan.

Na ovom takmičenju domaća ekipa  KK “Sensei” osvojila je 29 medalja, 9 zlatnih, 5 srebrene i 15 bronzane , i sa ovim brojem  medalja u ukupnom plasmanu zauzela je 2 mjesto.

6.      Mejrić Muhiba, borbe, juniorke +59kg,

7.      Ženske ekipa 12-13.god., borbe, (Amina Huskić, Medina Baraković, Merima Mehmedović)

8.      Muška ekipa, kadeti, borbe (Aldin Mujkić, Benjamin Talović, Amar Hodžić)

9.       Muška ekipa, 12-13.god. borbe (Amar Hodžić, AL Dino Tefkčić, Abdulah Tokić.

I na ovom takmičenju u katama, za one koji po prvi puta izlaze na takmičenje

I mjesto osvojila je Mehić Lejla, II Hodžić Adin, a treće mjesto osvojili su Sofrić Nemanja, Ninković Elena, Delmanović Edin,  Halilović Armin, Sofrić Nenad, Husejnović Amila, Brkić Merima, Delić Nejla, Memić Melisa, Gosić Lamija, Hamustafić Mia, Bjelić Elma, Žbanić Amna,  Imširović Denis, Kadrić Ajdin, Suljić Džejna.