Izuzetno zanimljivu i neizvjesnu utakmicu u okviru doigravanja za Premijer ligu u subotu (19. marta) odigrale su odbojkašice ŽOK Smeč Lukavac protiv SOK Mostar koje su na kraju slavile pobjedu nakon tie breaka rezultatom 3-2.

Prvi set pripao je odbojkašicama Smeča koje su rezultatom 25:22 povela sa 1-0 u setovima, a već u drugom setu studentice iz Mostara pokazuju kvalitet te rezultatom 16:25 poravnavaju na 1:1.

Uz dozu sreće Mostarke osvajaju treći set rezultatom 23:25, a domaće odbojkašice vraćaju se u utakmicu u četvrtom set pobjedom rezultatom 25:23.

U petom setu, tzv. tie breaku Mostarke slave s 15:11, i tako dolaze do velike pobjede rezultatom 3:2 u prvoj utakmici doigravanja.

Uzvratni susret doigravanja igra se naredni vikend u Mostaru.

ŽOK Smeč Lukavac: Džambić, Tunjić, Osmić, Fetić, Valjevac, Kešina, Imamović, Karić, Tokić, Turkić, Dautović.

SOK Mostar: Dugandžić, Divljan, Vidaković, Brekalo, Češić, Vidović, Vujić, Jonjić, Divljan, Klišanin, Brekalo, Baručija.