Odbojkašice ŽOK “Smeč” Lukavac odigrale su utakmicu protiv ekipe ŽOK Gračanica Fortex u okviru 4. kola Superlige  FBiH Grupa sjever.

Domaće odbojkašice dobro su otvorile susret u lukavačkoj sportskoj dvorani te su u prvom setu ostvarile niz od pet uzastopnih poena. Međutim, gošće iz Gračanice se bude i okreću rezultat u svoju korist te su jednom trenutku imale prednost od sedam razlike (11:18).  U nastavku se igralo poen za poen, a bolju koncetraciju imaju odbojkašice Fortexa koje su slavile pobjedu u prvom setu rezultatom 23:25.

U početku drugog seta lukavčanke su pružile dobar otpor, ali gošće iz Gračanice su pokazale bolju igru te su za nekih 20 minuta završile drugi set pobjedom sa deset poena razlike (15:25).

U trećem setu opravdan je opis derbi utakmice te su ljubitelji ovog sporta mogli uživati u igri obje ekipe. Nakon izjednačene igre u početku trećeg seta, lukavčanke ostvaruju blagu prednost i slave pobjedu rezultatom 25:17.

Četvrti set pripao je gošćama koje su sigurnom igrom bez većih grešaka ostvarile komotnu prednostu od osam poena razlike (7:15) u prvih deset minuta četvrtog seta. Odbojkašice Smeča nisu imale odgovor na dobru igru gošći iz Gračanice koji završavaju utakmicu pobjedom u posljednjem setu 15-25 za konačnih 1-3 u setovima.

ŽOK Smeč Lukavac: Džambić Amra, Likić Ena, Lukanović Tea, Karić Džana, Tokić Merima, Turkić Almina, Crvenković Antonela, Fetić Elma, Dautović Melika, Kešina Renata, Valjevac Jasminka, Numanović Dženeta – trener Adnan Žilić.

ŽOK Gračanica Fortex: Emina Jukan, Irma Mulasmajić, Edina Hadžić, Selma Mešić, Azema Letić, Asija Džafić, Verona Mikić, Lejla Kovačević, Amela Šerbečić, Helena Mevzić, Melita Imširović, Sanja Hasanbašić.