NK Svatovac Poljice koji se takmici u 2. ligi FBiH, grupa Sjever, zabilježio je historijski uspjeh pobjedom nad fudbalerima Slavije koja je nogometaše iz Poljica odvela u osminu finala Kupa BiH.

Na Stadionu “Krušici” u Poljicu, Svatovac je poveo golom Okačića u 73. minuti, a gosti su do izjednačnja došli u 85. minuti kada mrežu NK Svatovac pogađa Antić. U nastavku je uslijedilo izvođenje penala, a više sreće imali su domaći koji sa 5:4 prolaze u osminu finala Kupa BiH:

Inače, žrijeb osmine finala biće održan sredinom oktobra, a utakmice osmine finala na rasporedu su u srijedu 25. oktobra. Za trofej Kupa BiH u nastavku sezone će se boriti ovih 16 ekipa: Željezničar, Mladost, Rudar Prijedor, Široki Brijeg, Sloga Simin Han, Zvijezda 09, Borac, Čelik, Leotar, Olimpik, NK Vitez, Bratstvo, Sloboda, Svatovac, Krupa i GOŠK.