KK Lukavac - KK Gradina Tešanj - Foto: Lukavacki.ba

Košarkaši Lukavca poraženi su na gostovanju na Ilidži od Igmana rezultatom 92:79 (25:29,19:16,23:17,25:17) u utakmici petog kola A1 lige BiH.

Iako to rezultat ne pokazuje, utakmica je bila otvorena do samoga kraja koji je za razliku od prošlogodišnjeg pripao domaćinima. Naši košarkaši otvorili su utakmicu odličnom igrom te je zahvaljujući tome prvi period igre pripao je Lukavcu rezultatom 29:25.

Druga četvrtina je pokazala odličnu igru u odbrani na obje strane parketa SRC “Ilidža”. pa je sa rezultatom drugog perioda 19:16 u korist Igmana, na poluvrijeme tim Zorana Mićanovica ipak otišao sa minimalnom prednosti 45:44.

Treći period igre Igman nastavlja sa visokim procentom za tri poena te uz odličnu igru Stepanovića diže prednost u svoju korist i nakon isteka ovog perioda i ima rezultatsku prednost od pet poena – 67:62.

Posljednji period utakmice Lukavčani su do posljednjih tri i po minuta održavali prednost do pet poena, nakon čega Igman sa serijom novih pogođenih trojki Stepanovića, Mehića i Hrgića preko ruke, odlazi na dvocifrenu prednost i do zaslužene pobjede rezultatom 92:79.

U redovima Igmana istakao se sa double – double učinkom od 31 poen i 10 skokova Stepanović, Mehić sa 22 poena, Tarčin sa 13 poena i sedam skokova, te Alikadic sa 12 poena,četiri skoka u igri i tri asistencije. U skraćenoj rotaciji, zbog izostanka Mujkića, kod Lukavca se istakao Islamović sa 23 poena i pet skokova.

Najbolju partiju ove sezone odigrao je Toplak sa 21 poenom i četiri skoka. Kapiten Ćosić bio je standardno dobar sa 14 poena i četiri skoka, čemu je pridodao i tri asistencije. Još su se u listu strijelaca upisali i Nešić sa 11 uz osam skokova i Mešetović sa 10 poena ( sedam skokova i tri asistencije).db

Naredni susret naši košarkaši igraju u Lukavcu protiv ekipe Bugojna.