FK Radnički - FK Bosna Sema (26.10.2016.) Foto: Zap Produkcija (Screenshot)

Danas (srijeda) je na Stadionu Jošik odigrana uzvratna utakmice osmine finala Kupa BiH između domaće ekipe FK Radnički i ekipe Bosna Sema iz Sarajeva koje su publici priuštile pet golova.

Domaći fudbaleri ispred sebe su imali nemoguću misiju i potrebu da nadoknade šest golova zaostatka iz utakmice koja je odgrana u Sarajevu protekle sedmice kada je Bosna Sema pobijedila 6-0.

FK Radnički – FK Bosna Sema (26.10.2016.) Foto: Zap Produkcija (Screenshot)

FK Radnički utakmicu je otvorio odlično te su od samog početka počeli nametati igru i stvarati prilike što je rezultiralo pogotkom već u 5. minuti kada je pogodio Ćosić Mehmed, koji je znao iskoristiti asistenciju Harisa Mujkića.

21-godišnji Ćosić mogao je zabiti još jedan gol u 19. minuti, ali njegov šut prema golu brani golman gostiju – Senad Poračanin. Radnički je nastavio dobru igru i dominaciju te su povisli na 2-0 autogolom Omara Kovačića koji je nespretno reagovao na centaršut Faruka Kuduzovića.

Nakon skoro pola sata igre, Radnički je imao prednost od 3-0, a najzaslužniji za to bio je Adnan Kasumović koji je znao iskoristit centaršut Mirsada Nukića i zabiti za 3-0 u 29. minuti kada je malobrojna publika počela priželjkivati još jedno čudno najmlađe ekipe koja se takmiči u osmini finala Kupa BiH.

fotografija
FK Radnički – FK Bosna Sema (26.10.2016.) Foto: Ermin Ribić

Međutim, gosti iz Sarajeva su imali svoje prilike te su u 39. minuti smanjili na 3-1 golom Omara Kovačića koji se iskupio za grešku iz 26. minute kad je pogodio vlastitu mrežu.

Nastavak utakmice tekao je blažim tempom, ali dosta grubljom igrom koju je sudija Bilbija Luka iz Prijedora u nekoliko navrata tolerisao. Drugo poluvrijeme započelo je prilikama na obje strane. Prvo je u 47. minuti Ajdin Ćosić iz Bosna Seme zaprijetio glavom, a samo minut kasnije nakon udarca iz ugla zaprijetio je Nukić, također udarcem glavom, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Rezultat se nije mijenjao sve do 86. minute kada je gostujući igrač Mustafa Mujić iskoristio svoju priliku i postigao gol za konačan rezultat utakmice FK Radnički 3  – Bosna Sema 2.

Radnički se na ovaj način oprostio od bh. najmasovnijeg klupskog takmičenja  te se posvećuje utakmicama u 1. ligi FBiH,  a narednu igraju već u subotu (13:30h) kada će na Jošiku odmjeriti snage protiv  NK Jedinstvo iz Bihaća.