Fudbaleri NK Proskovići i FK Sloboda danas su u Prokosovićima odigrali prijateljsku utakmicu, a nakon devedeset minuta igre, gledaoci na Stadionu Omerovićka vidjeli su tri gola.

Početak utakmice  pripao je gostujućim fudbalerima koji su od prve minute napadali gol NK Proskovići, ali nakon 45. minuta igre mreže su mirovale te se na pauzu otišlo sa rezultatom 0-0.

U nastavku utakmice, nastavila se dominacija crveno-crnih, a na prvi gol se čekalo do 61. minute kada mrežu NK Proskovići pogađa Edis Smajić. Isti igrač povisio je vodstvo Slobode u 82. minuti utakmice, a konačan rezultat utakmice u Prokosovići postavio je Amer Osmanagić golom u 85. minuti.