Stadion Jošik u Lukavcu

Polufinalni susret između FK Bosne iz Kalesije i FK Radničkog, u okviru Kupa TK donio je pregrš prilika i pune mreže golova.

Iako su domaćini iz Kalesije poveli u 13. minuti premo Mujkića na asistenicju Hrbata,  Radnički je poravnjao rezultat samo tri minuta poslije iz slobodnog udarca. Međutim, lukavčani se nisu zaustavljali nego su u 34. minuti iz novog prekida prešli u vodstvo i počeli sanjati finale Kupa TK.

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu FK Bosna Kalesija – FK Radnički Lukavac.

Na početku drugog poluvremena Radnički iz Lukavca povećava svoje vodstvo na 3:1, međutim sjajni Hrbat iz FK Bosne smanjuje na 2:3. Pri rezultatu 2:3 domaćini su se nadali nekom preokretu ali su se sve nade o preokretu rezultata pale u vodu u 65. minutu kada FK Radnički postiže gol za konačnih FK Bosna Kalesija – FK Radnički Lukavac 2:4.

Strijelci za FK Radnički Lukavac su: Almis Kasumović, Mirza Halilagić x2, Damir Murselović

Strijelci za FK Bosna Kalesija su: Mujkić, Hrbat

Ovom pobjedom FK Radnički Lukavac se plasirao u finale Kupa TK gdje očekuje pobjednika iz duela FK Buković – FK Jedinstvo 1952. Ova druga polufinalna utakmica je na rasporedu 9. augusta sa početkom u 17:00 sati. Vjerujemo da će lukavčani sa nestrpljenjem čekati svog protivnika u finalu.