Član Kluba borilačkih sportova ORKKA Lukavac Emir Halilović na Svjetskom prvenstvu u Turskoj ostvario je peti rezultat. Halilović se za bronzu borio protiv reprezentativca Japana, ali nažalost nije uspio osvojiti medalju. Japanac je slavio minimalnom bod razlikom od 0:1, navdeli su iz KBS ORKKA.

”Iako ostaje veliki žal za svjetskom medaljom, ne možemo biti nezadovoljni. Nakon bronze Hamze Čajića sa Svjetskog prvenstva u Indoneziji 2015. godine, lukavački karate ponovo je imao borbu za medalju na Svjetskom prvenstvu. Još jedan takmičar KBS ORKKA se našao u samom vrhu svjetskog karatea na Svjetskom prvenstvu na kojem učestvuje 107 država. U Emirovoj kategoriji kadeti -52 KG nastupilo je 60 državnih prvaka iz cijeloga svijeta. Emir je u eliminacijama bio ubjedljiv sa četiri uzastopne pobjede, te izborio polufinale! Emir je naredao pobjede protiv šampiona Grčke 1:0, Alžira 3:1, Litvanije 1:0 i Turske 2:1, dok je u borbi za finale zaustavljen od šampiona Egipta 0:2”, naveli su iz KBS ORKKA.
Emir je bio jedan od dva predstavnika u reprezentaciji BiH sa Tuzlanskog kantona na ovom Svjetskom prvenstvu.