U Istočnom Sarajevu 17.10.2020. godine održano je Prvenstvo Bosne i Hercegovine za mlađe seniore/seniorke (U23), kadete/kadetkinje i mlađe pionire/pionirke.

Takmičari Džudo kluba “Lukavac”  osvojili su tri medalje: dvije zlatne i jednu srebrenu.

Zlatne medalje su osvojili:

Ajla Mujić u kategoriji kadetkinja +70kg. Ajla je nastavila kontinuitet odličnih rezultata, nakon osvajanja titula državne prvakinje u konkurenciji mlađih pionira, starijih pionira, bronze na Balkanskom prvenstvu za starije pionirke, sada kao prva godina kadetkinja osvojila je prvo mjesto na Prvenstu BiH i time ostvarila pravo nastupa na Evropskom prvenstvu za kadete koje se treba održati u Rigi (Latvija) krajem novembra.

Denis Kadrić je osvojio zlatnu medalju u kategoriji mlađi dječaci -60kg. Denis je jedan od najperspektivnijih pionira našeg kluba od koga se i u narednom periodu očekuju dobri rezultati.

Srebrenu medalju je osvojio Ahmed Kasumović u kategoriji kadeta -81kg. Ahmed je osvojio prvo mjesto na prvenstvu Federacije BiH dvije sedmice ranije, a nijanse su odlučivale o prvaku BiH.

Nadomak medalje su ostali: Sara Begić u kategoriji ml.pionirki -44kg i Vedad Odobašić u kategoriji ml. pionira -50kg.