U subotu, 22. aprila 2017. godine u Olimpijskoj dvorani Zetra održan je Međunarodni karate turnir “Karate World Grand Prix Alija Izetbegović 2017. na kojem je učestvovao Klub borilačkih sportova ORKKA Lukavac”.

Turnir je otvorio član Predsjedništva Bosne i Hercegoivine Bakir
Izetbegović, koji je uručio priznanja najboljim klubovima.

Na turniru je učesvovalo više od 1.400 takmičara i takmčarki u
kategorijama djece, kadeta, juniora i seniora iz 76 klubova, kao i trireprezentacije – Makedeonije, Crne Gore i BiH, koje se pripremaju za nastupe na Evropskom prvenstvu.

Klub borilačkih sportova ORKKA Lukavac, u pratnji trenera Denisa
Kurtića, nastupio je sa mladom ekipom kluba u svrhu provjere pred predstojeće državno prvenstvo za djecu na Palama, te ostvario zapažen uspjeh osvojivši osam medalja od čega dvije zlatne, tri srebrene i tri bronzane medalje.

Zlatne medalje su osvojili Čajić Hamza i Halilović Haris. Srebrene medalje osvojili su Kunosić Džana, Alimanović Aldin i Đozić Mensur. Bronzani su bili Halilović Amra, Husić Benjamin i Fajić Emina.

Sve medalje osvojene su u disciplini borbe, a KBS ORKKA sa ovim rezultatima se plasirao na 16 mjesto u konkurenciji 76 klubova.